Misja

W Polsce jest ponad 1 mln firm rodzinnych co stanowi przeszło 60% podmiotów gospodarczych w kraju. Tworzą one ponad 2/3 miejsc pracy i przynoszą 40% PKB. To mniejsi i więksi przedsiębiorcy budują dobrobyt kraju, pozwalają rozwijać się jego mieszkańcom, piąć się do góry. Nie inaczej jest w Żyrardowie: w 2008 r. było w naszym mieście 5196 firm prywatnych, a te najmniejsze, oparte na działalności gospodarczej to niebagatelna liczba 3143 (dane z 2014 r. wzięte z dokumentu Projekt Strategii Miasta Żyrardowa).
Sprawdźmy teraz reprezentację tej grupy we władzach miejskich, w radzie powiatu, miasta, okręgowych radach samorządowych mieszkańców. Kto liczy się z głosem finansujących rozwój miasta? Jaką politykę od lat prowadzą urzędnicy i kolejni włodarze wobec tych osób? Możecie Państwo wymienić choćby 5 inicjatyw, dzięki którym Żyrardów jest dla tych, którzy budują dobrobyt tego miasta, atrakcyjniejszy od Grodziska, Sochaczewa, Skierniewic, Mszczonowa?
Żyrardowski Klub Biznesu chce wypełniać lukę, chce być głosem tych, którym dobro, rozwój i dobrobyt tego miasta nie są obojętne. Głosem tych, którzy budują status żyrardowianina.
Jednocześnie Żyrardowski Klub Biznesu nie jest siłą polityczną ani ośrodkiem opozycji wobec instytucji i stowarzyszeń działających w naszym mieście. Żyrardowski Klub Biznesu stawia sobie zadania:
• integrowania lokalnych przedsiębiorców;
• aktywowania ich na rzeczywisty rozwój miasta i jego mieszkańców;
• reprezentowania przedsiębiorców wobec nie zawsze zauważających nas przedstawicieli władz;
• inicjowania aktywności społecznej i wzmacniania lokalnego patriotyzmu wśród członków stowarzyszenia i mieszkańców miasta.
Jesteśmy przekonani, że systematyczną działalnością będziemy osiągać te cele i pozytywnie zaznaczymy wartość naszej grupy w żywej tkance miasta wyraźnie ją wzmacniając. Z wielką radością informujemy więc Państwa o zarejestrowaniu stowarzyszenia Żyrardowski Klub Biznesu i rozpoczęciu naszej działalności.

Wizja

Przedsiębiorcy działający na terenie Żyrardowa to obywatele, którzy ryzykując własne dobro tworzą miejsca pracy, wartość, dobrobyt i piękno naszego miasta. W grupie możemy więcej, lepiej i szybciej dla dobra wszystkich mieszkańców.
Przedsiębiorcy budują kulturę i są współodpowiedzialni za środowisko, w którym funkcjonują wszędzie na świecie. Chcemy aby podobnie było w Żyrardowie, by nasz głos był ważny, działania słuszne i pożądane. By codzienny trud borykających się z rzeczywistością zapracowanych, ambitnych ludzi przekładał się na lepsze życie nas wszystkich.

Zarząd

KRZYSZTOF RDEST

Prezes Zarządu –  urodzony w 1967 r. właściciel i prezes firm EMKA SA i EMKA TRANS Sp. z o.o. Działalność gospodarczą prowadzi od 1991 roku. W swoich spółkach zatrudnia obecnie 168 osób. Obie spółki w branżach, w których działają należą do ścisłej krajowej czołówki. Zawsze innowacyjne, zawsze będące awangardą rozwiązań technologicznych i organizacyjnych. Członek stowarzyszeń i izb branżowych. Mieszkaniec Żyrardowa, zakochany w swoim mieście lokalny patriota. Inicjator i sponsor wielu lokalnych akcji o charakterze prospołecznym. Pomysłodawca i założyciel Żyrardowskiego Klubu Biznesu. Aktywny recenzent życia samorządowego, politycznego i gospodarczego lokalnej społeczności. Twórca społecznego ruchu „TY jesteś najważniejszy!”, będącego alternatywnym głosem rozsądku obywatelskiego, dla wszechobecnego dyktatu partii politycznych. Z zamiłowania sportowiec, zawsze otwarty na potrzeby lokalnego sportu oraz miłośnik muzyki, amatorsko śpiewający dla przyjaciół i znajomych.

MACIEJ FARSKI

Członek Zarządu – Public Relations i komunikacją marketingową zajmuje się zawodowo od 1994r.
W tym czasie poznał, wypróbował i wypracował narzędzia i techniki PR stosowane w PR produktowym jak i korporacyjnym. Pracując dla wielu znanych i wymagających marek wielokrotnie implementował rozwiązania stosowane w innych dziedzinach, opracowywał też własne rozwiązania problemów, strategie, techniki, działania, narzędzia.
Główny obszar działań i doświadczeń zawodowych to komunikacja produktowa dla tak wymagających marek jak marki perfumeryjne, kosmetyczne, farmaceutyczne. To również komunikacja, promocja, organizacja i produkcja wydarzeń kulturalnych, firmowych, kampanii prokonsumenckich.
Dzięki temu bardzo dobrze zna środowisko mediów, ich specyfikę, podziały, sposoby pracy, potrzeby; mediów poradnikowych, parentingowych, luksusowych, niektóre znaczące tzw. customer publishers. Zna i żywo współpracował i współpracuje także z tygodnikami opinii, gazetami codziennymi, mediami elektronicznymi (poradnicze, tematyczne programy radiowe, telewizyjne, portale tematyczne, social media, blogosfera).
Ma doświadczenie i osiągnięcia nie tylko w dziedzinie strategicznej i technik PR, ale także marketingu, dziennikarstwa, zarządzania, badań marketingowych, analiz społecznych, szkoleń i treningów, dzięki temu propozycje są pełniejsze i skuteczniejsze.
Pracował i pracuje dla takich marek jak Gucci Parfums, Naomi Campbell, Mexx, Hugo Boss, P&G, Wella, Davines, Colgate Palmolive, Henkel, La Prairie, Sisley, Siesta Festival, Ladies’ Jazz Festival…

HANNA KOWALKOWSKA

Członek Zarządu

KOMISJA REWIZYJNA

ELŻBIETA WROŃSKA

Wykształcenie wyższe- mgr Turystyki i Rekreacji, właściciel Biura Turystycznego Elentour w Żyrardowie działalność w turystyce od 1986 roku, jako działalność własna od 1991 roku. W strukturze turystyki – wiceprzewodnicząca Zarządu Warszawskiej Izby Turystyki, członek Sądu Branżowego w Izbie Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczona Odznaką Honorową ” Za Zasługi dla Turystyki” z rąk Ministra Sportu i Turystyki oraz Medalem Pamiątkowym” Pro Masovia” za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego.

TADEUSZ ADAMIAK

MACCIEJ ŁAZARCZYK

Specjalizacja zawodowa :eksploatacja i naprawa pojazdów samochodowych . Doradca DGSA ADR . Uprawniony diagnosta samochodowy.
Zarządzam w PUH LKR NOWAKOWSCY SP.J. Pracuję zawodowo od 27 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w ŻZTT w dziale Głównego Energetyka i Zaopatrzenia.
W obecnej chwili prowadzę działalność związaną ze sprzedażą paliw płynnych, diagnostyką pojazdów a także przewozem towarów niebezpiecznych .

PIOTR SIELSKI

TOMASZ FRĄCZKIEWICZ